• Strona główna
  • Blog
  • O firmie
  • Autorskie projekty
  • Oferta
  • Wideo
  • Praca
  • Kontakt
Szybki kontakt

Computer Center Marek Domagała
ul. 1 Maja 40C
42-217 Częstochowa
Godziny otwarcia: 8:15-16:15

Zobacz dojazd w Google Maps

kontakt@center.pl
(+48) 34 365 51 32

  • Strona główna
  • Blog
  • O firmie
    • O nas
    • Autorskie projekty
    • Referencje
    • Praca
    • Wideo
  • Oferta
  • Zdalna pomoc
  • Kontakt
  • English
  • Deutsch
  • Polski
3 Min Read

Nowa struktura Jednolitego Pliku Kontrolnego – JPK_V7 !

2 kwietnia 2020
-
Aktualności, Comarch, Comarch DMS, Comarch ERP XL, Oprogramowanie ERP, Oprogramowanie MSP

 JPK_V7 -nowa struktura już od kwietnia 2020 !

Od kwietnia 2020 roku obowiązuje nowa struktura Jednolitego Pliku Kontrolnego – JPK_V7. Równocześnie przestają obowiązywać, dotychczas wysyłane do Urzędu Skarbowego, deklaracje VAT-7 lub VAT-7K.

Sprawozdawczość VAT będzie prostsza, ale zmiany wymagają przygotowań po stronie firm, przykładowo należy dodatkowo oznaczać wybrane towary i usługi.

Jak wyglądało to przed zmianami?

Dotychczas, czynny podatnik VAT wysyłał do Urzędu Skarbowego obowiązkowo deklaracje VAT-7 lub VAT-7K oraz pliki kontrolne JPK_VAT. Nawet przedsiębiorcy rozliczający podatek VAT kwartalnie byli obarczeni obowiązkiem przesłania JPK_VAT co miesiąc. Składane pliki były uzupełniane, zależenie od sytuacji, o załączniki takie jak VAT-ZD czy VAT-ZZ.

A jak wygląda bieżące rozwiązanie?

Otóż od kwietnia 2020 dużych podatników VAT, a pozostałych od lipca 2020, zaczyna obowiązywać nowy Jednolity Plik Kontrolny – JPK_V7. Zatem od 1 lipca 2020 r. nie będzie już możliwości składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób niż w formie JPK_V7. Deklaracja miesięczna będzie składana w formie pliku JPK_V7M, deklaracja kwartalna za pośrednictwem pliku JPK_V7K.

Pliki JPK_V7 będą zawierały komplet informacji dotyczących transakcji VAT zakupu i sprzedaży.  Jest to niezbędne do ustalenia zobowiązania podatkowego lub kwoty do zwrotu podatku VAT.

Pojedynczy plik ma zawierać wszystkie dane z rejestrów VAT i z dotychczasowych deklaracji rozliczeniowych (VAT – 7, VAT – 7K, VAT – ZK, VAT – ZZ, VAT – ZD i VAT-12).

Nowe struktury JPK_V7 będą podstawą do rozliczeń podatku VAT. Mają usprawnić proces weryfikowania danych i rozpoznawania nieprawidłowości. Przesłane dane będą analizowane i weryfikowane sprawniej niż dotychczas. Właśnie dzięki temu przyspieszymy zwrot podatku oraz zredukujemy koszty prowadzenia analizy informacji podatkowych.

Pliki JPK_V7 – bardziej rozbudowane niż dotychczasowy plik JPK_VAT, to także nowe obowiązki po stronie firm. Pojawia się przykładowo konieczność dodatkowego oznaczania dostaw wybranych towarów i usług oraz dostaw towarów i usług realizowanych w ramach tzw. procedur szczególnych.

Nowa struktura JPK_V7 – jak możemy pomóc ?

Przede wszystkim zapewnić właściwe narzędzia czyli aktualne systemy Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL, oraz wiedzę Computer Center jak je stosować.

Dlatego zapraszamy na bezpłatne szkolenie online, w trakcie którego omówimy nadchodzące zmiany w prawie i podpowiemy jak się do nich przygotować.

W trakcie webinaru, w krótki i przystępny sposób, omówimy nowe przepisy i wynikające w nich obowiązki przedsiębiorców. Podpowiemy, jak się przygotować do zmian i pokażemy jak nowe struktury JPK_V7 zostały wdrożone w systemach Comarch ERP.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o:

  • nowych obowiązkach sprawozdawczych w podatku VAT w 2020 r.
  • terminach obowiązywania JPK_V7
  • zakresie nowych struktur JPK_V7
  • przygotowaniu i wysłaniu JPK_V7
  • sposobie wdrożenia nowych przepisów podatkowych w systemach Comarch ERP

koniecznie weź udział w bezpłatnym webminarze lub skontaktuj się z Computer Center !

Bezpłatny webinar, 3 kwietnia, godz. 11.00 – 12.00
Podczas szkolenia eksperci Comarch i biura doradztwa podatkowego TaxPoint

Więcej o JPK w systemach Comarch ERP znajdziesz tutaj.

Zapoznaj się również z broszurą informacyjną dot. struktury JPK_VAT z deklaracją,

Tags
Comarch ERP OPTIMA
Comarch ERP XL
Jednolity Plik Kontrolny
JPK VAT_7
PREVIOUS POST
Chmura Comarch- zarządzaj Firmą online.
NEXT POST
Tarcza Antykryzysowa – obsługa w rozwiązaniach Comarch
Ostatnie wpisy
  • Computer Center najlepszą firmą w kategorii innowator 2022.
  • Nowa funkcjonalność CC Produkcji
  • Zmiany w COMARCH ERP XL 2022.0.2
  • [COMARCH] Konferencja dla firm produkcyjnych
  • 21. Targi e-handlu
Szybki kontakt

Computer Center Marek Domagała
ul. 1 Maja 40C
42-217 Częstochowa
Godziny otwarcia: 8:15-16:15

kontakt@center.pl
(+48) 34 365 51 32

Computer Center | Nowa struktura Jednolitego Pliku Kontrolnego – JPK_V7 !