Szybki kontakt

Computer Center Marek Domagała
ul. 1 Maja 40C
42-217 Częstochowa
Godziny otwarcia: 8:15-16:15

Zobacz dojazd w Google Maps

kontakt@center.pl
(+48) 34 365 51 32

Finansowanie IT

Wśród wielu potrzeb i problemów, z którymi muszą radzić sobie firmy decydujące się na
wdrożenie systemów informatycznych jest źródło finansowania projektów informatycznych.
Istnieje kilka możliwości w zakresie zewnętrznego finansowania.

 UWAGA!  Systemy Comarch ERP i Computer Center
wpisują się idealnie w projekty unijne.

Bezzwrotne dotacje z UE

Jeżeli chcą Państwo podnieść konkurencyjność swojej firmy poprzez rozwój eksportu, zmianę modelu biznesowego czy wprowadzenie zmiany w obszarze produkcji, usprawnienie organizacyjne lub marketingowe to rozwiązanie jest idealne gdyż elementem wspomagającym a nawet koniecznym są technologie informacyjno – komunikacyjne, na które do 2020 roku można dostać bezzwrotną dotację unijną.

Leasing IT

Jednym z najnowocześniejszych i coraz bardziej popularnych sposobów finansowania inwestycji przedsiębiorstw sektora MŚP w Polsce jest leasing.
Obok możliwości rozłożenia płatności w czasie to właśnie szybkość decyzji leasingodawcy i minimum formalności to kluczowe elementy mające wpływ na decyzję o inwestycji. Dlaczego leasing się opłaca?

  • rozłożenie kosztów inwestycji w czasie
  • redukcja początkowych kosztów inwestycji – brak wkładu początkowego lub wkład na bardzo niskim poziomie, przykładowo 1 lub 10% relatywnie niska cena w porównaniu z kredytem
  • dostępność tej formy finansowania dla szerokiego grona firm
  • zmniejszenie obciążeń podatkowych – w leasingu operacyjnym całość rat leasingowych oraz wpłata początkowa stanowią koszty uzyskania przychodu, VAT opłacany jest stopniowo, zgodnie z harmonogramem rat
  • proste i szybkie procedury (minimum potrzebnej dokumentacji – często
  • wystarcza sam formularz, krótki czas przygotowania umowy)

Unijne środki zwrotne (start-up)

Jeżeli Państwa firma rozpoczyna działalność, nie ma historii kredytowej lub nie posiada zabezpieczeń koniecznych do uzyskania finasowania rynkowego może skorzystać z zwrotnych instrumentów finansowych oferowanych przez Regionalne Programy Operacyjne skierowanych dla sektora MŚP
Instrumenty zwrotne w ramach RPO:

  • niskooprocentowane pożyczki, np. mikropożyczki, pożyczki inwestycyjne, pożyczki inwestycyjno-obrotowe, pożyczki na działalność B+R
  • poręczenia
  • wejścia kapitałowe

Inicjatywa JEREMIE2
Cześć instrumentów finansowych ulokowana jest w  programie o  nazwie Inicjatywa JEREMIE2. Inicjatywa JEREMIE ma pomóc tym przedsiębiorstwom, które na tradycyjnym rynku komercyjnym miałyby ogromne trudności z uzyskaniem kredytów. Więcej informacji dotyczących unijnych środków zwrotnych oraz inicjatywy, w tym lista pośredników finansowych inicjatywy, na stronach:

Pożyczka

Instrument finansowy przeznaczony dla dużych firm, który zapewnia finansowanie całości inwestycji w tym sprzętu IT, wdrożenia i licencji.

Finansowanie IT - alternatywa

Systemy w chmurze
Z oprogramowania Comarch ERP można korzystać w modelu chmurowym. Technologia IT dostarczana jest jako usługa przez Internet a płatność ma formę miesięcznego abonamentu. Głównym plusem takiego rozwiązania jest dostęp do nowoczesnych technologii bez konieczności ponoszenia całości kosztów na starcie. Nie ma również wydatków związanych z aktualizacją oprogramowania i utrzymaniem infrastruktury IT.

Hosting IT
To rozwiązanie dla tych firm, które nie chcą ponosić olbrzymich kosztów związanych z inwestycją w niezbędny sprzęt. W ramach hostingu Klient ma możliwość korzystania z niezawodnej infrastruktury IT oraz pełnego wsparcia administracyjnego i serwisowego. Podstawową zasadą przy wyborze hostingu jest kierowanie się nie tylko obecnymi, ale też przyszłymi potrzebami naszego biznesu.

Finansowanie inwestycji informatycznych

Posiadamy pełną wiedzę w zakresie finansowania IT i niezależnie od rozwiązania na które się Państwo zdecydują służymy pomocą na każdym etapie. Skontaktuj się z nami.

Kontakt

Finansowanie – masz pytania lub chcesz umówić się na spotkanie?
Chciałbyś poznać sposoby finansowania IT? Skontaktuj się z nami!

Computer Center Częstochowa
ul. 1 Maja 40C
42-217 Częstochowa

CC_ComputerCenter_Logo

kontakt@center.pl
(+48) 34 365 51 32
Godziny otwarcia: 8:15-16:15

Computer Center | Finansowanie