Szybki kontakt

Computer Center Marek Domagała
ul. 1 Maja 40C
42-217 Częstochowa
Godziny otwarcia: 8:15-16:15

Zobacz dojazd w Google Maps

kontakt@center.pl
(+48) 34 365 51 32

Makra Excel

Computer Center

Kompletacja zamówień

Makro „Kompletacja zamówień” służy do tworzenia dokumentów kompletacji (PWP) w systemie Comarch ERP Optima. Za jego pomocą, w łatwy sposób możliwe jest pobranie zamówień (RO) i wykonanie meldunku, zawierającego informacje o realizacji zamówień. Operator dostaje także arkusz z historią wykonanych meldunków, za pomocą którego może odnieść się w szybki sposób do dokumentów utworzonych w systemie ERP.

Kontroler zamówień

Makro „Kontroler zamówień” jest pomocne w procesie składania zamówień na brakujące towary w systemie Comarch EPR Optima. Operator ma możliwość pobrania informacji o brakujących zasobach na wskazanych magazynach, po czym w łatwy sposób otrzymuje możliwość złożenia zamówienia (ZD) u swojego dostawcy. Makro znacznie ułatwia operatorowi określenie ilości zamawianej, ponieważ możliwe jest wyświetlenie raportu sprzedaży w danym zakresie czasu, dla wskazanego towaru i odniesienie się do jego wyników.

Kreator ofert

Makro „Kreator ofert”, jak sama nazwa wskazuje, służy do generowania arkuszy z ofertami dla Klientów. Na podstawie wskazanych kart towarowych, program tworzy arkusz wyjściowy, w ustalonym przez operatora formacie, który w dalszym kroku jest wysyłany do Klienta. Zwrotnie Klient odsyła uzupełniony arkusz (podaje ilości zamawiane w odpowiedniej kolumnie), który wykorzystywany jest dalej do zamówienia na sprzedaż.

Raport CRM

Makro „Raport CRM” służy do generowania raportu kontaktów Handlowców z Klientami. Raport, na podstawie danych z określonego zakresu czasu, pokazuje, czy ustalona ścieżka kontaktu została zrealizowana poprawnie, czy też zostały pominięte pewne etapy. Wyświetlana jest także historia kontaktów we wskazanych wątkach.

Import danych o urlopach

Makro „Import danych o urlopach”, kierowane jest dla Firm, które pracują na kilku systemach. Makro to służy do konwersji plików wyjściowych z systemu A, na pliki wejściowe do systemu B, w tym przypadku pliki te zawierają dane kadrowe o czasie pracy pracowników. Makro zapewnia przepływ informacji między dwoma systemami.
Wszystkie wyżej wymienione makra działają na bazie środowiska VBA, zawartego w programie Microsoft Excel. Koszt modułu BI dla Optimy lub XL’a to nawet kilka, do kilkunastu tysięcy zł. Program Microsoft Excel, to mniej niż 400 zł. Dla przedsiębiorcy koszty są bardzo ważne, dlatego propozycja makr jest znacznie bardziej opłacalna. Poza tym sam Excel ma wiele przydatnych, wbudowanych funkcjonalności, takich jak generowanie wykresów oraz manipulacja danymi w tabeli. Z powyższych makr można także w łatwy sposób wygenerować wydruk, zatem Excel oraz makra generujące raporty z systemów Comarch ERP, to idealne połącznie, mogące znacznie ułatwić pracę w Firmie.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.

Computer Center | Makra Excel